14,7 millió forintos támogatást kapott 111 sportoló

Első alkalommal adták át november 19-én Budapesten a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjakat. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Simicskó István, sportért és ifjúságért felelős államtitkár összesen 111 fiatal sportoló számára adta át az ösztöndíjban való részvételről szóló okleveleket.

Az új program részeként havonta összesen 14,7 millió forintos támogatásban részesülnek a sportolók.

Balog Zoltán beszédében utalt arra, hogy a Sportcsillagok Ösztöndíj megelőlegezett bizalom, nemcsak a már eredményt elért sportolóknak, hanem azoknak is támogatást jelent, akik esélyesek igazán nagy bajnokok lenni. „A magyar sportnak szüksége van a megelőlegezett bizalomra, mert csak az ezt feltételező összefogással érhetjük el céljainkat" – tette hozzá.

A 2013-as évben első alkalommal meghirdetett Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram célja olyan fiatal sportolók támogatása, akik esélyesek arra, hogy tanulmányaik ideje alatt olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szerezzenek. A programban 35 év alatti, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező sportolók vehetnek részt.

Összesen 25 sportágban 193-an jelentkeztek az ösztöndíjprogramra. Ebből 111-en részesülnek ösztöndíjban. A már olimpiai/paralimpiai éremmel rendelkező versenyzők 204 ezer forintot kapnak havonta, az éremesélyesek pedig 170 ezret. Akik korábban világbajnokságon szereztek érmet, azok 170 ezer forintot kapnak, az éremesélyesek 136 ezer forintban részesülnek. Akik már nyertek Európa-bajnokságon érmet, 136 ezer forintot kapnak, míg az EB dobogó-esélyesek 104 ezer forint ösztöndíjban részesülnek.

Az idei évtől Magyar Sportcsillagok ösztöndíjban részesülők között olimpikonok, a londoni nyári játékokon pontszerző helyen végzett kiváló sportemberek is szerepelnek. Ez a havi rendszerességű juttatás is hozzájárulhat ahhoz, hogy ők és a hozzájuk hasonlóan tehetséges sportolóink az elkövetkezendő világversenyeken is kiemelkedően teljesítsenek, és számos pontszerző helyezéssel, valamint érmekkel gazdagítsák a magyar sport történelmét.

Az ösztöndíjban részesül:

A 2013/2014. tanév I. félévére I/A kategóriában

Csernoviczki Éva, a Zsigmond Király Főiskola hallgatója, judo sportágban;

Dombi Rudolf, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Lőrincz Tamás, a Semmelweis Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Pauman Dániel, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Sors Tamás, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója, úszás sportágban;

Szabó Gabriella, az Edutus Főiskola hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Szilágyi Áron, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Tóth Tamás, a Semmelweis Egyetem hallgatója, úszás sportágban.

Kiss Tamás, az Óbudai Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Risztov Éva, a Debreceni Egyetem hallgatója, úszás sportágban;

 

A 2013/2014. tanév I. félévére I/B kategóriában

Czigány Dóra, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Csabai Dóra, a Kodolányi János Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Gangl Edina, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Kisteleki Hanna Anna, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Sík Márton, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban.

 

A 2013/2014. tanév I. félévére II/A kategóriában

Baczkó Bernadett, a Semmelweis Egyetem hallgatója, judo sportágban;

Benkó Barbara, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kerékpár sportágban;

Decker Ádám József, az Edutus Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Decsi Tamás, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Demeter Bence, a Dunaújvárosi Főiskola hallgatója, öttusa sportágban;

Galambos Péter, az Óbudai Egyetem hallgatója, evezés sportágban;

Kadler Viktor, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Karakas Hedvig, a Semmelweis Egyetem hallgatója, judo sportágban;

Kovács Sarolta, a Kodolányi János Főiskola hallgatója, öttusa sportágban;

Menczinger Kata Mária, a Dunaújvárosi Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Vad Ninetta, a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Vérten Orsolya, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, kézilabda sportágban.

Bátori Bence, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Gór-Nagy Miklós Ferenc, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, vízilabda sportágban;

Miskolczi Ibolya Kitti, a Dunaújvárosi Főiskola hallgatója, vízilabda sportágban;

Vámos Márton György, a Semmelweis Egyetem hallgatója, vízilabda sportágban;

 

A 2013/2014. tanév I. félévére II/B kategóriában

Bácsi Péter, a Semmelweis Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Földházi Zsófia Fruzsina, a Budapesti Gazdasági főiskola hallgatója, öttusa sportágban;

Jakabos Zsuzsanna, a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola hallgatója, úszás sportágban;

Joó Abigél, a Szent István Egyetem hallgatója, judo sportágban;

Kapás Boglárka, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, úszás sportágban;

Keszler Andrea, az Óbudai Egyetem hallgatója, gyorskorcsolya sportágban;

Knoch Viktor, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hallgatója, gyorskorcsolya sportágban;

Mutina Ágnes, a Semmelweis Egyetem hallgatója, úszás sportágban;

Schuch István Timuzsin, a Pannon Egyetem hallgatója, kézilabda sportágban;

 

A 2013/2014. tanév I. félévére III/A kategóriában

Antal Edina, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Béres Bence, a Semmelweis Egyetem hallgatója, gyorskorcsolya sportágban;

Gáll Csaba Norbert, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, vívás sportágban;

Gémesi Csanád, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, vívás sportágban;

Heidum Bernadett, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hallgatója, gyorskorcsolya sportágban;

Illés Fanni, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, úszás sportágban;

Kárász Anna, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Kotsis Edina Brigitta, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, taekwondo sportágban;

Nemes Adrienn, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, sportlövészet sportágban;

Szalai Tamás, az Óbudai Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Szollár András, a Pannon Egyetem hallgatója, sportlövészet sportágban;

Ungvári Attila István, a Semmelweis Egyetem hallgatója, judo sportágban;

Verrasztó Evelin, a Semmelweis Egyetem hallgatója, úszás sportágban.

 

A 2013/2014. tanév I. félévére III/B kategóriában

Ancsin Katalin, a Semmelweis Egyetem hallgatója, ökölvívás sportágban;

Baji Balázs, a Szent István Egyetem hallgatója, atlétika sportágban;

Biatovszki Míra Zsuzsanna, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, sportlövészet sportágban;

Budai Dorina, a Szent István Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Demeter Gergely, a Dunaújvárosi Főiskola hallgatója, öttusa sportágban;

Ducz Barbara, a Semmelweis Egyetem hallgatója, taekwondo sportágban

File Mátyás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, vívás sportágban;

Gacsal Ákos, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Garam Nóra, a Semmelweis Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Gárdos Judit, az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Gátai Róbert, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hallgatója, vívás sportágban;

Gémesi Bence, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Hagymási Anita, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Hagymási Réka, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Hanczvikkel Márk, az Óbudai Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Hérics Dávid, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Hlavati Dániel, az Óbudai Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Horváth Alexandra Enikő, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Kovács László, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Kovács Zsófia, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, triatlon sportágban;

Krizsán Xénia, a Semmelweis Egyetem hallgatója, atlétika sportágban;

Lakatos Zsanett, a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Lám Bálint, az Óbudai Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Meilinger Csaba, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója, úszás sportágban;

Mihály Kata, a Debreceni Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Mikulik Júlia, a Semmelweis Egyetem hallgatója, vívás sportágban;

Noé Bálint, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Noé Milán Miklós, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Petrovics Máté, a Szent István Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Schenk Áron, az Óbudai Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Simon Béla, a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatója, evezés sportágban;

Sleisz Gabriella, a Szent István Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Slett Emese, a Semmelweis Egyetem hallgatója, öttusa sportágban;

Slezsák István, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Szabó Ágnes Viktória, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Szatmári András, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, vívás sportágban;

Szijj Katinka, a Széchenyi István Egyetem hallgatója, sportlövészet sportágban;

Szikszai Róbert Tamás, a Nyíregyházi Főiskola hallgatója, atlétika sportágban;

Szilvásy Nóra, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Szomolányi Máté, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Tibolya Péter, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, öttusa sportágban;

Varga Dávid, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Veres Kata, a Semmelweis Egyetem hallgatója, sportlövészet sportágban;

Zámbori Bence, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, judo sportágban;

Boros Gergely, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Bujdosó Bendegúz, a Pannon Egyetem hallgatója, kézilabda sportágban;

Ceiner Benjámin, a Semmelweis Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Császár Gergely, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Fekete Martin Gábor, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Gémes Alexa Anett, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, vízilabda sportágban;

Hufnágel Tibor Krisztián, az Óbudai Egyetem hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Juhász Adrián Attila, a Széchenyi István Egyetem hallgatója, evezés sportágban;

Korisánszky Dávid György, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, kajak-kenu sportágban;

Pócsi Bianka, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, vízilabda sportágban;

Szeitl László Lajos, a Pannon Egyetem hallgatója részére, kézilabda sportágban;

Tőzsér Sándor, a Semmelweis Egyetem hallgatója, birkózás sportágban;

Urbancsok Tamás Sándor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója, judo sportágban;

Várhelyi Kata, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója vívás sportágban.

Adnow banner

loading...

Ciráda zenekar - Hazám hazám

 

Facebook diákmeló - Box Middle

Online Toborzás hírek
Új lap - 1