Sport

Spanyolország-Olaszország

Spanyolország-OlaszországSpanyolország történelmet írva megvédte Európa-bajnoki címét az olaszok elleni, kijevi döntőben, miután 4-0-ra legyőzte a trónkövetelőt. David Silva a 14., Jordi Alba a 41., Torres a 85., Mata pedig a 89. percben vette be a Buffon kapuját. A squadra azzurra az utolsó félórában tíz emberrel futballozott, miután Thiago Motta becserélését követően pár perccel megsérült és az olaszoknak nem maradt újabb lehetősége a változtatásra.

Bővebben

Spanyolország-Portugália

Spanyolország jutott be elsőként az Európa-bajnokság döntőjébe. A címvédő nem játszott élvezetes mérkőzést Portugália ellen, alig forogtak veszélyben a kapuk, így nem volt meglepő, hogy a 90 perc 0-0-s döntetlent hozott. A hosszabbításban sem esett gól, így jöhettek a 11-esek, amiben Iniestáék voltak jobbak. A spanyolok ellenfele a fináléban a csütörtöki német-olasz elődöntő győztese lesz.

Bővebben

Németország-Olaszország

Olaszország lesz a spanyolok ellenfele az Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében, miután 2-1-es győzelmet aratott az előzetesen talán esélyesebbnek tartott Németország felett. A németek a két félidő első perceiben játszottak csupán veszélyesen,

Bővebben

Anglia-Olaszország

Olaszország jutott be utolsóként az Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután 0-0-s rendes játékidőt és gólnélküli hosszabbítást követően büntetőkkel 4-2-re legyőzte Angliát. A 120 perc alatt többet veszélyeztető taljánok rontottak először a párbajban Montolivo révén,

Bővebben

Spanyország-Franciaország

Összességében sima, 2-0-s győzelemmel jutott az Európa-bajnokság legjobb négy csapata közé a címvédő Spanyolország. A hispánok Donyeckben a franciákat múlták felül, olykor félgőzzel játszva, közben Benzemáék csak pontrúgásból tudtak igazán veszélyesek lenni, a labdát viszont sokáig csak kergették.

Bővebben

Németország-Görögország

Négygólos győzelemmel múlta felül a német válogatott Görögországot az Európa-bajnokság második negyeddöntőjében. Lahm az első félidőben egy átlövésből szerzett vezetést, de a második játékrész elején Samaras egyenlített.

Bővebben

Csehország-Portugália

Csehország-PortugáliaPortugália jutott be elsőként az Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután Varsóban 1-0-ra győzött Csehország ellen. A találkozót a mezőny legjobbja, Cristiano döntötte el fejjel a 80. percben, akinek korábban két kapufája és egy látványos ollózása is akadt.

Bővebben

Anglia-Ukrajna

Anglia-UkrajnaÓvatos Anglia, lelkes, de pontatlan Ukrajna – így telt a Kassai Viktor sípszavára elrajtoló első félidő nagyjából, a britek – Rooney visszatérése ide vagy oda – az első 25 percben a kaput sem nagyon próbálták meg eltalálni, az ukránok hétszer is – sikertelenül.

Bővebben

Svédország-Franciaország

Svédország-FranciaországFrancia támadásokkal kezdődött a másik meccs, Benzema, majd Ribéry is riogatott lövéssel, majd a svédek is veszélyeztettek néhányszor: Toivonen előtt nyílt néhány lehetőség, de az első félidőben nem született gól.

Bővebben

Horvátország-Spanyolország

Horvátország-SpanyolországElég röviden el lehet intézni a spanyol és a horvát válogatott összecsapásának első félidejét: semmi érdemleges nem történt. Hogy kicsit bővebben kifejtsük, a címvédő birtokolta többet a labdát, de átütő erő egyáltalán nem volt az egyébként legerősebb összeállításukban szereplő hispánok támadásaiban.

Bővebben

Olaszország-Írország

Olaszország-ÍrországNagy iramban kezdtek az írek, már az első akciójukból eljutottak Buffon kapujához, igaz, a kapura lövésig már nem, és ez a 90 perc során sem sikerült sokszor. Az olaszok igen álmosan futballoztak jó félóráig, pedig nyerniük kellett a továbbjutáshoz (és imádkozniuk, hogy ne legyen 2-2 vagy többgólos döntetlen a spanyol-horvát).

Bővebben

Portugália-Hollandia

Portugália-HollandiaA hollandok kezdtek jobban Portugália ellen. A 11. percben Van der Vaart 22 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb sarokba. Ekkor úgy tűnt, hogy a világbajnoki ezüstérmes megnyerheti a meccset a továbbjutáshoz szükséges két góllal. A portugálok azonban gyorsan kijöttek a szorításból, majd átvették az irányítást.

Bővebben

Dánia-Németország

Dánia-NémetorszaágNagy elánnal kezdte a mérkőzést a német válogatott, Mülleré volt az első lövés, a Bayern szélsője a 6. percben pedig egy igen komoly ziccert is elpuskázott. Egy balról érkező labdát 6 méterről perdített kapura, de Andersen leért a sarokra.

Bővebben

Csehország-Lengyelország

csehország-LengyelországAktívan kezdte a mérkőzést a lengyel válogatott, az első ziccer azonban a csehek előtt adódott. Gebre Selassie elfutását követően Pilár törte el a labdát ígéretes helyzetben. A másik oldalon Lewandowski előtt adódott a legnagyobb lehetőség, a Dortmund támadója 10 méterről, ballal a jobb sarok mellé lőtt.